InfoLeszno – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Pierwszy ślub w leszczyńskim stowarzyszeniu „Wygraj siebie!”. W sobotnie popołudnie małżeńską przysięgę złożyli wiceprezes organizacji Karol Solnicki i wolontariuszka Paulina Lutowicz. Świeżo upieczeni małżonkowie poznali się w stowarzyszeniu, w którym aktywnie działają.
Życzenia młodej parze złożyła Teresa Rękosiewicz, prezeska stowarzyszenia „Wygraj siebie”. Kobieta podkreśla, że oboje są jej bardzo bliscy. Państwo młodzi wiele czasu poświęcają seniorom.

Małżonkowie z wielkim sercem

Karol Solnicki na co dzień pracuje jako nauczyciel matematyki i przedmiotów zawodowych w leszczyńskim „ekonomiku” oraz w III LO. Do stowarzyszenia trafił w 2015 roku, planując – jako wielki miłośnik tańców – poprowadzić warsztaty salsy dla seniorów. Dzięki niemu powstał również zespół taneczny „Wygrani”. Karol jest prowadzącym i choreografem. Rok później, czyli w 2018 roku Karol został wiceprezesem stowarzyszeniem.
Paulina do stowarzyszenia „Wygraj siebie” zgłosiła się jako wolontariuszka na praktyki studenckie. Pozostała w jego szeregach na dłużej. Na co dzień kobieta pracuje w Urzędzie Miasta w Biurze Pełnomocnika Prezydenta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Tańczy i pomaga seniorom w poznawaniu nowych technologii.