InfoLeszno – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

W parku przy Pl. Tadeusza Kościuszki, rozpoczęło się wypędzanie gawronów (Corvus ridgilegus) metodami sokolniczymi. Ptaki drapieżne są specjalnie szkolone, a ich właściciele będą pracować do 2 marca br. Usługę zapewnia firma TopHunts Filip Sioch z Wrocławia, który do drażnienia wykorzystuje sokoły i myszołowy. Urząd Miejski w Lesznie otrzymał zgodę dyrektora strefy ochrony środowiska w Poznaniu na odstraszanie ptaków.

Sprawdź

Celem usługi jest ograniczenie negatywnego oddziaływania licznej grupy gawronów przebywających w tej okolicy.

http://twojeleszno.pl/htBU.html

Trochę o pracy sokolnika: Sokolnik jest ekspertem w hodowli sokołów i innych ptaków drapieżnych. Ptaki są dla niego cenne, opiekuje się nimi i nie pozwoli nikomu ich skrzywdzić Opieka nad ptakami to także regularna praca i trening z nimi. Świadcząc usługi straszenia miastu Leszno, sokolnik przebywał z ptakami drapieżnymi na wyznaczonym terenie. Chodzi z nimi, czasami pozwalając im latać przez krótkie okresy. Inne ptaki bardzo boją się tych drapieżników i wydawanych przez nie dźwięków. Ptaki drapieżne również spędzają czas na specjalnych stanowiskach, gdyż nawet na wolności często unoszą się w powietrzu, odpoczywając i obserwując otoczenie. Ptaki trzymane są na specjalnych linkach, celowo na tyle krótkich, aby drapieżniki nie zaplątały się w powietrzu i nie zraniły się podczas lotu. Wezwania nie mogą karmić ptaków! Przypominamy, że ptaków nie należy dokarmiać, gdy same mogą znaleźć pożywienie. Dotyczy to również kaczek w parku przy Pl. Kościuszki. Karmienie ptaków chlebem jest całkowicie nieopłacalne, gdyż nie sprzyja ich zdrowiu.

hUfo.jpg

 Pamiętajmy, że karmiąc ptaki, coraz bardziej pobudzamy ich obecność w określonych miejscach, a także podżegamy do pojawienia się gryzoni.