InfoLeszno – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

„Grunt na Medal” to ogólnopolski konkurs, który organizowany jest cyklicznie od dziewięciu lat. Inicjatywa powstała dzięki współpracy z marszałkami województw i regionalnymi centrami obsługi inwestora. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych terenów pod inwestycję oraz zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Jakie korzyści mają regiony z tego konkursu? Promocję, która skutecznie przyciąga nowych inwestorów.

W tym roku zwycięża Leszno i jego IDEA
02.12.2021 ogłoszono wyniki konkursu „Grunt na Medal 2021”. W finale brane pod uwagę były cztery tereny inwestycyjne, które pochodziły z województwa wielkopolskiego. Jednak zwycięzcą okazała się działka, która została zgłoszona do konkursu przez władze Leszna.

Zwycięski teren to położona w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. działka, o powierzchni ponad 2 ha, która jest doskonale skomunikowana oraz posiada niezbędną infrastrukturę.

W konkursie branych pod uwagę było 19 ofer, które zostały złożone przez 14 jednostek samorządu terytorialnego z regionu. Pod uwagę był brany głównie stan prawny działki, ilość właścicieli do których należy, a także przeznaczenie oraz dostępne media.