InfoLeszno – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

W tym roku zostanie przebudowana ulica Budowlanych, która znajduje się w strefie gospodarczej Idea w Lesznie. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w lipcu. Samorząd Leszna ma na ten cel przygotowane 4 miliony złotych. 

Sprawdź

Strefa Idea jest jedną z dwóch dzielnic przemysłowych w Lesznie. Znajduje się w obrębie ulic: Usługowej, Geodetów oraz Okrężnej. Większość z ulic ma tak dobre nawierzchnie, które zostały zrobione w ostatnich latach. Jednak wyjątkiem jest ulica Budowlanych, na której mieści się wiele firm, a droga jest w bardzo kiepskim stanie. 

http://twojeleszno.pl/XKcV.html

Modernizacja ulicy Budowlanych

uHtP.jpg

W lipcu 2022 roku ma zostać ogłoszony przetarg na modernizacje ulicy Budowlanych. Remont ulicy ma być kosztowny, jednak część ma zostać dofinansowana ze wsparcia Funduszu Dróg Samorządowych. Kosztorys inwestorki zakłada wydatki około 4 milinów złotych, ale  o ostatecznej cenie zadecyduje przetarg. Wtedy będzie wiadomo czy miasto stać na modernizację czy będzie trzeba z niej zrezygnować. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku placów Metziga oraz Nowego Rynku.