InfoLeszno – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Przejście przez tory na ulicy Słowiańskiej w Lesznie to już od dawna temat wielu dyskusji. Niedawno radni miejscy stworzyli kolejną koncepcję, zakładającą tworzenie na schodach wiodących do przejścia podziemnego zjazdu dla wózków i rowerów. Pismo w tej sprawie trafi niebawem do ministra infrastruktury.
Wspomniane przejście od dawna jest kłopotliwe dla mieszkańców. Zamknięcie rogatek oznacza, że osoby z niepełnosprawnościami, rodzice z dziećmi w wózkach i rowerzyści muszą poczekać, często dość długo, na możliwość przekroczenia torów. Nie mają możliwości skorzystania z przejścia podziemnego, ponieważ brakuje tam zjazdów.

Nowa koncepcja

Pomysł, by na schodach w przejściu podziemnym ułożyć metalowe podjazdy dla wózków i rowerów jest nowy. Władze Leszna już wcześniej próbowały nakłonić PKP do zmian, jednak odpowiedzi ze strony linii kolejowych za każdym razem były odmowne. Radna Hanna Kotomska podkreślała, że koszt inwestycji wcale nie musi być wysoki, gdyż wystarczy ułożyć specjalne kątowniki.
Łukasz Borowiak, prezydent Leszna uznał, że ze względu na wcześniejsze doświadczenia najlepszym rozwiązaniem będzie skierowanie pisma do ministra infrastruktury i PKP SA.