InfoLeszno – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Aż cztery powiaty dostały dofinansowania. 20 lipca bieżącego roku podpisano umowy w ramach dwóch projektów.

  1. Dofinansowania dla powiatów województwa wielkopolskiego

20 lipca  w Łagiewnikach w gminie Kobylin odbyło się spotkanie, na którym zjawił się wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele czterech powiatów. Podpisano umowy na dofinansowanie w ramach dwóch projektów.

Dofinansowania dla powiatów województwa wielkopolskiego

W ramach XI edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, a także programu związanego ze wsparciem ochrony gruntów rolnych podpisano umowy z czterema powiatami, które otrzymają dofinansowanie. Powiat krotoszyński otrzymał 189 469 zł, leszczyński 95 850 zł, a rawicki 92 223 zł. Największym beneficjentem z powiatu krotoszyńskiego okazała się gmina Kobylin, której przekazano aż 45 366 zł na projekt pt. „Nie straszna nam pogoda” oraz 44 603 zł na projekt „Dbamy o naszą „Perełkę” i jej otoczenie”. Gmina Zduny na budowę boiska sportowego w Baszkowie otrzymała 29 500 zł, a na budowę boiska sportowo-rekreacyjnego, które znajdzie się w Chachalni 30 tysięcy złotych. W Wykach natomiast za 40 tysięcy złotych będzie można bez problemu rozbudować świetlicę.

W powiecie leszczyńskim za dofinansowanie będzie można doposażyć plac zabaw i utworzyć nowe miejsce integracji dla mieszkańców gminy Święciechowa. To oczywiście nie wszystkie inwestycje i projekty – tych jest znacznie więcej. I na każdy z nich znajdą się środki ze wspomnianego dofinansowania.