InfoLeszno – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Radni Leszna podjęli decyzję dotyczącą przedsiębiorców i organizacji pozarządowych w Lesznie. Zgodnie z nią mogą się oni ubiegać o zwolnienie z podatku od nieruchomości. Chwilowo decyzja ta obejmuje okres najbliższego miesiąca, mimo walk opozycji o to, by zwolnienie to trwało dwa miesiące.
We wtorek, za pośrednictwem Internetu odbyła się w Lesznie Sesja Rady Miejskiej. To właśnie wtedy podjęto decyzję, która dotyczyła zwolnienia z podatku od nieruchomości, a także przedłużenia terminu spłaty rat płynących z tego tytułu.
Podczas Sesji Rady Miejskiej doszło w związku z tym do bardzo burzliwej dyskusji. Wszystko przez termin zwolnienia – padł pomysł, by trwało ono nie miesiąc, a dwa miesiące. Prezydent Leszna jednak zadecydował, że zwolnienie najlepiej wprowadzić na miesiąc z możliwością ewentualnego przedłużenia go w razie wystąpienia przesłanek ku temu.
Prezydent zwrócił też uwagę, że w tym momencie zadłużenie płynące z tytułu podatku od nieruchomości względem miasta wynosi 2,9 miliona złotych, co jest kwotą znaczącą.